Oddział Ginekologiczno - Położniczy wraz z Blokiem Porodowym Drukuj Email
Oddział Ginekologiczno-Położniczy
wraz z Blokiem Porodowym • Kontakt
Ordynator 12-273-02-78
Lekarze 12-273-02-88
Sekretariat 12-273-02-81
Położne
12-273-02-87
12-273-02-82
Porodówka 12-273-02-36
Położnictwo 12-273-02-77

Ordynator - dr.n.med. Wojciech Dudek


Położna Oddziałowa - mgr Mirosława Komenda

 • Struktura organizacyjna oddziału: Ginekologia ,Patologia ciąży
  Położnictwo - Blok Porodowy

 • Wysoko wyspecjalizowany zespół lekarski wykonuje na Bloku Operacyjnym zabiegi laparoskopowe, operacje brzuszne i plastyczne przy zastosowaniu nowoczesnych technik.     W oddziale  leczone i monitorowane są również kobiety z zagrażającym poronieniem, porodem przedwczesnym oraz z powodu innych schorzeń występujących w ciąży, stanowiących zagrożenie dla prawidłowego rozwoju dziecka, a także mogącym stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia matki.
 • Szkoła Rodzenia - mając na uwadze jak najlepsze przygotowanie kobiet do porodu szpital uruchomił Szkołę Rodzenia prowadzoną przez położne profesjonalnie przygotowane do prowadzenia zajęć:
  -         zajęcia odbywają się w grupach  środa godz. 18.00
  -         w sprawie zajęć kontakt  273-02-82
 • W obrębie Bloku Porodowego znajduje się 5 łóżek porodowych w tym jedna sala przeznaczona do porodów w otoczeniu rodziny. Zapewniamy opiekę życzliwych, wyrozumiałych i służących pomocą lekarzy i położnych. Posiadamy nowoczesną  aparaturę do monitorowania przebiegu porodu zapewniając bezpieczeństwo pacjentkom i ich dzieciom, prowadzenie porodów w znieczuleniu pod opieką anestezjologa pozwala rodzić świadomie nie odczuwając bólu.


  Ostatnim odcinkiem oddziału jest położnictwo, gdzie położnice są otoczone fachową opieką lekarzy i położnych udzielających rad i wskazówek na temat karmienia i pielęgnacji noworodka. Pobyt w oddziale trwa średnio 3 dni, po cięciu cesarskim 5 dni - istnieje możliwość wcześniejszego wyjścia do domu na życzenie pacjentki.