Misja Drukuj Email

MISJA I CELE DZIAŁALNOŚCI
SP ZOZ W MYŚLENICACH

Główną misją Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myśleniach jest ratowanie życia i pomoc w chorobie.

Celem działalności SP ZOZ w Myślenicach jest:

• Udzielanie specjalistycznych świadczeń zdrowotnych, możliwie najwyższej jakości dla pacjentów z obszaru działania SPZOZ bez względu na ich status społeczny i ekonomiczny.
  • Prowadzenie lecznictwa zamkniętego w oddziałach szpitalnych i ambulatoryjnego w poradniach przyszpitalnych, w szczególności:
    -      badania i porady lekarskie,
    -      leczenie,
    -      badania i terapia psychologiczna,
    -      rehabilitacja lecznicza,
    -      pielęgnacja chorych,
    -      opieka nad niepełnosprawnymi,
    -      diagnostyka medyczna,
    -      orzekanie o stanie zdrowia,
    -      promocja zdrowia,
    -      działalność profilaktyczna i oświatowo - wychowawcza,
    -      realizacja dodatkowych zadań wskazanych przez Organ Założycielski lub inne organy uprawnione na podstawie odrębnych przepisów,
    -      opieka nad kobietą ciężarną i jej płodem, porodem, połogiem oraz nad noworodkiem,
    -      realizacja zadań obronnych.

• Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach funkcjonuje jako jedyny tego typu zakład opieki zdrowotnej na terenie całego Powiatu Myślenickiego.
  • Szpital cieszy się dobrą pozycją  na rynku świadczonych usług medycznych, mają na to wpływ wymienione poniżej czynniki:
    -      położenie i usytuowanie  Szpitala w centrum miasta,
    -      Szpital obsługuje poza mieszkańcami powiatu myślenickiego ( na którego terenie jest jedynym szpitalem ), także pacjentów z powiatu wielickiego i ziemi krakowskiej, które nie posiadają szpitali,
    -      duże doświadczenie zawodowe oraz wysokie kwalifikacje lekarzy  i pielęgniarek,
    -      wdrożone działania mające na celu podnoszenie jakości usług,
    -      szeroki zakres świadczonych usług medycznych,
    -      szpital jest dobrze wyposażony w stosunkowo nowe strategiczne urządzenia medyczne. Wymiana sprzętu przestarzałego jest konsekwentnie realizowana.
    -      duże zaangażowanie lokalnych samorządów w utrzymanie i działalność lecznictwa zamkniętego,
    -      stałe polepszanie infrastruktury Szpitala ? planowane dalsze remonty budynków, oddziałów, modernizacja wind itp. .

SP ZOZ Myślenice oferuje swoim pacjentom możliwość leczenia stacjonarnego i ambulatoryjnego w swoich oddziałach i poradniach zatrudniających wysoko wykwalifikowanych pracowników. W ciągu roku hospitalizuje się tu blisko 10,5 tys chorych z powiatu myślenickiego i okolic.
    Dobrą opinię wśród pacjentów Szpital zawdzięcza profesjonalizmowi swojej kadry dla której uczciwość, rzetelność, bezinteresowność, szacunek dla wolnej, świadomej decyzji pacjenta oraz dla jego zdrowia i życia to wartości nadrzędne, którym są wierni.